آینه و شمعدان

10روش حرفه ای برای پاک کردن لکه آینه و کنسول

پاک کردن لکه آینه

امکان دارد شما نیز با تمیز کردن آینه های خانه تان و با لکه روی آن مشکل داشته باشید در این بخش از خانه داری با روش تمیز کردن آینه و کنسول آشنا می شوید. آیا می خواهید بدانید که چگونه آینه های خود را درخشان نگه دارید؟ در ادامه، راهنمای ما برای تمیز کردن کنسول و آینه ها آورده شده است.

پاک کردن لکه های آینه

درباره آینه و کنسول بیشتر بدانید!

چگونه می توان کنسول و آینه ها را تمیز کرد؟

1. استفاده از سرکه سفید

یک لیوان سرکه را به چهار لیوان آب ولرم اضافه کنید. این محلول را در یک بطری اسپری بریزید، حالا می توانید آن را به آینه بزنید؛ برای تمیز کردن آینه و کنسول های خود از یک پارچه نخی یا روزنامه استفاده کنید بعد می توانید درخشش و وضوح شگفت انگیزی را به آینه خود بدهید.

2. بوراکس برای تمیز کردن آینه و کنسول

بوراکس یک پاک کننده عالی است. با مخلوط کردن 3 لیوان آب و 2 قاشق غذاخوری بوراکس یک محلول را تهیه می کنید. برای پاک کردن آینه و رگه ها و لکه های آن از یک اسفنج تمیز استفاده کنید.

3. فیلتر قهوه برای پاک کردن لکه آینه

شاید این یک روش غیر معمول باشد اما برای تمیز کردن آینه ها عالی است. این یک محصول بدون کرک و پرز است، که تمام نشانه های خراشیده و رگه ها را از آینه شما پاک می کند.

استفاده از یک فیلتر قهوه برای داشتن آینه ای درخشان ملزم است.

4. کرم اصلاح برای تمیز کردن آینه و کنسول

تمیز کردن آینه با کرم اصلاح نه تنها تمیز میماند، بلکه تمام رگه ها و لکه ها را نیز پاک می کند همچنین، یک ضد عفونی کننده ای است که که باعث دفع شدن بخار می شود.

با استفاده از یک دستمال کاغذی، کرم اصلاح را بر روی لکه های آینه بمالید؛ سپس دستمال کاغذی ای را نم دار کنید و آینه را پاک کنید.

پاک کردن لکه روی میز

5. آسِتون برای پاک کردن لکه های آینه

برای حذف لکه های سخت از آینه مثل: خودکار، لاک و ماژیک، یک پنبه آغشته شده در آستون استفاده کنید. به راحتی روی آینه بمالید، اطمینان پیدا کنید که فشار برای آینه تان قابل تحمل است.

6. تیغ تک لبه برای پاک کردن لکه کنسول

برخی از پاک کننده های کنسول، از لکه های چسب ناک روی کنسول را از بین نمی برد. تیغ تک لبه می تواند این کار را انجام دهد، بعد از آن لکه ها را با پاک کننده ها بشورید.

7. صابون ظرفشویی و زدن الکل

1 قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی یا مواد شوینده و 1 لیوان الکل مخلوط کرده و در 1 لیوان آب اضافه کنید. مخلوط آماده را در یک بطری اسپری بریزید، سپس محلول را بر روی آینه بزنید و آن را با استفاده از پارچه بدون کرک پاک کنید.

8. خوشبو کننده های هوا برای پاک کردن لکه

خوشبو کننده هوای مورد علاقه خود را بر روی آینه یا کنسول اسپری کنید و آن را با یک دستمال کاغذی تمیز پاک کنید. این خوشبو کننده هوا نه تنها لکه های خیره کننده را از آینه حذف می کند، بلکه عطر خوشبویی را به آن می دهد.

9. چای برای پاک کردن سطح روی آینه و کنسول

نگهداری از آینه و کنسول

برای دریافت درخشش زیبا، یک استکان چای جوشیده را امتحان کنید. کمی چای را در ظرفی بریزید و اجازه دهید خنک شود.

پارچه ای نرم را در چای جوشیده فرو ببرید و برای پاک کردن سطح آینه استفاده کنید.

سپس آینه خود را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و یک درخشش را از آینه خود دریافت کنید.

10. با نشاسته ذرت آینه را پاک کنید.

برای داشتن آینه های تمیز، یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و یک چهارم (4 لیوان) آب را مخلوط کنید. برای پاک کردن آینه ها از یک پارچه نرم و تمیز استفاده کنید.

مرور کلی

تمیز کردن آینه و کنسول یکی از آن کارهایی است که انجامش نشانه‌ ی حرفه ‌ای بودن در زمینه ‌ی خانه‌ داری و حتی با سلیقه بودن است. در این مطلب راز تمیزی آینه‌ و کنسول را به شما آموزش دادیم. از حالا به بعد شما هم می‌توانید به آینه‌ های شفاف و روشن و بدون بخار خانه‌ تان افتخار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *